Skip to main content

GİTAR KURSU

   Geçtiğimiz 150 yıl boyunca gitar köklü değişikliklere uğramıştır. Düşük ses şiddetine sahip narin bir salon enstrümanıyken, günümüzde geniş bir çeşitlilikle ses rengi ve dinamiğine sahip bir enstrümana dönüşmüştür.
 
   Gitarın kökenleri antik dünya da geliştirilmiş bir grup telli enstrümana dayanır. Bel kısmı oyuk ilk gitarlar Rönesans sırasında İtalya ile İspanya da ortaya çıkmış ve o tarihten günümüze kadar tüm Avrupa da giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.
 
   19. Yüzyılda ortaya çıkan modern klasik gitarın doğduğu yer İspanyadır.Yine bu dönem, Kuzey Amerika da çelik telli, düz göğüslü ve bombeli göğüslü gitarların gelişmesine tanık olmuştur. Elektro gitarlar ise 1930’larda müzik enstrumanlarının amplifikasyonu ile ilgili deneysel çalışmaların sonucunda ortaya çıkmıştır. 20. yüzyıl boyunca gitarın tüm dünyada artan popüleritesi, ses kayıt ve film teknolojisindeki gelişmeler ile aynı zamana denk gelmiş ve bu eğilimler enstrümanın öne çıkmasında etkili olmuştur.

Neden Ediz Müzik Kursu?
 
   Kursumuzda alanında Uzman eğitmenlerle yapılan Klasik gitar, Elektro gitar, Akustik ve Bas gitar dersleri haftada bir gün 1 saat ve birebir yapılmaktadır. Ayrıca en fazla 6 kişilik grup dersleri de verilmektedir. Ders günleri ve saatleri öğrencilerimizin ve kurum programımızın uygunluğuna göre düzenlenmektedir.
 
   Dersler sürekli değişen enstrüman teknikleri ve doğaçlama çalışmaları, armoni ve kulak çalışmaları ile sunulmaktadır, çünkü müzik yapmak sadece tek bir enstrüman metoduyla ilerlemek değildir, aynı zamanda yapılan ders, kulak çalışmaları, armoni bilgisi ve öğrencinin kendisini ifade edebilmesi için doğaçlama çalışmaları ile desteklenmelidir. Bu şekilde yapılan dersler tek tip bir halden çıkıp, çok yönlü, eğlenceli ve öğretici olacaktır.

Uzman Eğitmen Kadrosu
Akademik Eğitim
Nezih Ortam
Yeterli ekipman (Grup calismalari icin davul ve piyanolu derslikler)
İlgili ve güler yüzlü kurum çalışanları
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurs ayrıcalığı
M.E.B onaylı enstrüman sertfikası imkanı
LCM(London College of Music) yetkili eğitim merkezi