Skip to main content

PİYANO KURSU

Piyano: Mekanizma olarak , tellerinden pedallarına kadar binlerce
parçadan oluşmuş bir bütünün sağladığı zengin ses olanaklarıyla ,niteliklerini
insanlığa sunan evrensel bir çalgıdır. Klavyeli çalgılar ailesindeki klavsen, org ve
çelesta gibi öteki çalgıların yanı sıra, son iki yüz yıldan beri bütün dünyada yaygınlık
kazanmış gözde bir çalgı konumundadır. Piyano ses genişliği bakımından, bir
orkestra gövdesinin armonik olanaklarına eş değerdir . Bu yüzdendir ki
piyano, müzik eğitiminin her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Piyano 88 tuşlu bir çalgıdır. Piyano; geniş bir literatüre sahip olma, çoksesli kullanılma, eşlik çalgısı olma özellikleri ile hem bir eğitim alanı olarak hem de etkili bir eğitim aracı olarak, çalgı eğitiminde önemli bir yere sahiptir.

Ayrıca piyanonun çoksesli bir çalgı olmasından dolayı, bu öğrenimi görenkişilerin, kulak eğitimleri de gerçekleşmekte ve gelişmektedir. Bu bakımdan piyanoeğitim/öğretimi, müzik eğitimi programının en temel basamağıdır.

PİYANO ÇALMAYI NE KADAR SÜREDE ÖĞRENEBİLİRİM?
Piyanoyu öğrenmek eğitimciye de bağlı olmakla birlikte büyük ölçüde kişinin kendi pratiğiyle alakalıdır. Bu yüzden bu sorunun cevabı eğitimin ve öğrencinin pratik sürecine bağlıdır.

PİYANO ALMAM GEREKLİ Mİ?
Eğer kurs dışında evinizde kullanabileceğiniz bir piyanonuz olmazsa öğrenme süresi daha da uzayacaktır. Ancak kursumuzda etüt imkanları verilmektedir.

PİYANO ÇALMAK ZOR MU?
Her enstrümanın gereği düzenli pratik ve çalışmaktır . Piyano sistemli ve düzenli çalışıldığında kısa sürede gelişme sağlanmaktadır. Başlangıç aşamasındaki egzersizler Piyano çalmanın temelini oluşturduğundan eksiksiz ve atlanarak yapıldığında ilerde önemli sorunlarla karşılaşılabilir.

PİYANO ÇALMAK İÇİN UYGUN MUYUM ? YETENEĞİM VAR MI? 
Bu sorunuzun cevabını da eğitimcimiz tarafından ücretsiz olarak verilecek 20 dk’ lıkbir tanıtım dersinde öğrenebilirsiniz.

NEDEN KURSUNUZU SEÇMELİYİM?
Müzikte özel ders sektörü her geçen gün genişlemektedir. Bununla birlikte bu alanda iyiyi ve kötüyü birbirinden ayırmak gerekir. Kursumuz gerek fiziksel yapısı gerekse de eğitimcilerimizin uzmanlık kalitesi açısından diğer kurslardan ayrılmaktadır. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için gerekli her türlü imkanın sağlandığı kursumuza ziyarete bekleriz.